EKSPEDYCJE

Ekspedycje są realizowane przez Klub Darien jako wkład w poznanie słabo spenetrowanych rejonów świata. Organizujemy je własnymi środkami (lub z pomocą sponsorów) w miarę posiadania odpowiednich funduszy. Owocem ekspedycji są szczegółowe raporty, prezentacje, filmy oraz materiały dziennikarskie.

Z punktu widzenia uczestnika, ekspedycje są wyjazdami szczególnie wymagającymi, prowadzącymi w rejony nieznane i nieeksplorowane. Wbrew pozorom takich miejsc na naszej planecie wciąż jest mnóstwo.

W ekspedycjach mogą uczestniczyć tylko ludzie doświadczeni i zaprawieni w trudach ekstremalnych podróży. W tego rodzaju wyjazdach nie ma programu ani niczego pewnego – są tylko założone cele i przeszkody, które trzeba pokonać w drodze do nich. Wysoka kondycja, odporność na trudy i niewygody, silny charakter, motywacja to podstawowe wymogi wobec każdego uczestnika.

Prawie wszystkie z naszych wypraw posiadają w sobie mniejsze lub większe założenia ekspedycyjne. W końcu z założenia prowadzimy uczestników naszych wyjazdów w miejsca autentycznie niepoznane, gdzie prawdziwa przygoda a nie turystyczny megabiznes jest główną atrakcją. To jedna z naszych głównych zasad.

Czym różnią się więc ekspedycje od wypraw? Przede wszystkim skalą założeń i bardzo wysokimi wymogami do sprostania. Ekspedycje to podróże w najbardziej ekstremalne i dzikie miejsca planety. Podróże, które są ciężkie, pozbawione wygód, w których wszystko podporzdkowae jest osiągnięciem celu.

Dotarcie do dzikich plemion w Amazonii lub Papui, eksploracja dżungli w poszukiwaniu ruin dawnych cywilizacji, zdobywanie szczytów, spływanie największych rzek. Posługując się przykładami, ekspedycje to jest to, co robi od dziesięcioleci Jacek Pałkiewicz, spłynięcie Amazonki przez wyprawę Chmielińskiego, a w historii – podróże Koumba i innych wielkich odkrywców.

Samo założenie ekspedycji wyklucza dublowanie trasy. O ile nasze wyprawy prezentują sobą mocno przygodowy i nastawiony na silne wrażenia margines podróży turystycznych, o tyle ekspedycje to zupełnie inny rodzaj podróży przeznaczony wyłącznie dla profesjonalistów.

Do udziału kwalifikują się głównie sprawdzeni ludzie o odpowiednich predyspozycjach, których znamy z poprzednich wypraw. Jesteśmy jednak otwarci też na nowych uczestników, o ile posiadają oni odpowiednie umiejętności, które zwiększą w sposób znaczący walory całej grupy.

Tags:

0 Comments

You can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment


Designed by WPZOOM