EKSPEDYCJA PAPUA

Plan ekspedycji zakłada następujące cele:

– Podróż przez połowę archipelagu wysp Indonezji.

– Zdobycie i eksploracja krateru wulkanu Tambora na wyspie Sumbawa. Ten wulkan to jedna z osobliwości geologicznych planety – jego wybuch w 1815 był najsilniejszą eksplozją wulkanu w czasach nowożytnych. Spowodował zmiany klimatyczne na całym świecie i pozostawił trudno dostępny krater o średnicy 6 km. Na szczyt dociera zaledwie ok. 50 osób rocznie czyli mniej, niż na Mount Everest. Przedostanie się do krateru oznacza kilkudniową podróż w trudno dostępny rejon kraju i około dwudniową wspinaczkę przez dżunglę zarastającą zbocze.

– Papua: eksploracja dżungli na wyspie Papua i poznanie kultury tradycyjnie żyjących plemion. Przebycie Papui na wskroś z północy na południe, poznając świat tkwiący wciąż w epoce kamienia.

CZAS: 35 do 37 dni.

TERMIN: Został przesunięty, ponieważ w roku 2011 wszystkie nasze działania przeznaczamy na Amerykę Łacińską. Prawdopodobna data ekspedycji to początek 2012. Zapisz się na naszą listę mailingową (na dole strony startowej) aby otrzymać informację o rozpoczęciu rekrutacji na tą ekspedycję.

BLIŻSZE INFORMACJE – Łukasz Czeszumski lukasz(at)czeszumski.com.

Tags:

0 Comments

You can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment


Designed by WPZOOM