SYLWETKI

Nasza klubowa, rozwojowa galeria podróżników i awanturników, których przygody bywają inspiracją dla każdego, kto poświęca mniejszą lub większą część swojego życia eksploracji świata i poszukiwaniu przygód.

W galerii tej znajdują się postacie podróżników, globtroterów, polarników, himalaistów, speleologów i różnej maści awanturników. Wszystkich łączy zamiłowanie do przygody, odkrywania i poznawania świata. Są to ludzie nieszablonowi, odważni, którzy nie boją się zbaczać z przetartego szlaku i płynąć pod prąd. Wszyscy są bardzo bliscy naszym ideom i zapatrywaniom. Stanowią dla nas pewnego rodzaju wzór do naśladowania.

Często są to ludzie, dzięki którym zrodziła się w nas miłość do tego co nowe, nieodkryte, albo po prostu nieznane. Wszystko przecież zaczęło się od czytania książek i oglądania świata poprzez oczy innych, którzy zdążyli już coś przeżyć i zobaczyć. Do dziś pamiętam jak przeżywałem zdobywanie biegunów przez Marka Kamińskiego, przepłyniecie Atlantyku pontonem przez Arkadiusza Pawełka, czy zdobycie Korony Himalajów przez Krzysztofa Wielickiego.

Szybko jednak poczuliśmy niedosyt i obudziła się w nas chęć kreowania rzeczywistości własnymi poczynaniami. Nie chcieliśmy więcej przeżywać przygód innych, ale zapragnęliśmy sami być ich bohaterami. Nie oznacza to, że zapomnieliśmy o źródle i dziś go nie doceniamy. Wręcz przeciwnie jesteśmy bardzo wdzięczni tym ludziom za ich pasję i chęć dzielenia się nią z innymi. Do dziś korzystamy z ich doświadczenia i bacznie przyglądamy się ich poczynaniom. Zaczynaliśmy podróżować z przewodnikami Remigiusza Mielcarka w ręku, a dziś zdarza się nam zaglądać na stronę Wojtka Dąbrowskiego w poszukiwaniu informacji o miejscach mało znanych.

Znajdują się tutaj ludzie znani i cenieni w Polsce i zagranicą, jednak nie brakuje również postaci mniej znanych szerszej publiczności. Tych drugich chcemy zaprezentować światu szczególnie (choć w tej mikroskali do jakiej jesteśmy w stanie dotrzeć), ponieważ ich życie i dokonania zasługują na to i na pewno mogą stanowić zachętę dla młodych ludzi, do podążania za głosem serca, a nie za tym co łatwe i na wyciągnięcie ręki.

Przy tworzeniu opisów ludzi gór sporą część informacji zaczęrpnęliśmy ze strony Damiana Granowskiego –

http://drytooling.com.pl

gdzie znaleźć można szczegółowe opisy większej ilości osób, które życie swoje zdecydowały się na stałe związać z górami.

Tags: , ,

0 Comments

You can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment


Designed by WPZOOM