BILETY LOTNICZE

Ufam, że te kilka porad ułatwi Wam kupowanie jak lepszych biletów, które z kolei staną się kluczem do przeżywania niezapomnianych przygód na krańcach świata:

1. Umiejętnie dobieraj termin swojego urlopu. Pamiętaj o tym, że okres wakacyjny jest zwykle bardzo oblegany i bilety będą wtedy droższe. Podobnie jest ze świętami. Najtańsze bilety są od stycznia do początku czerwca, a potem od października do listopada. W te okresy najlepiej celować ze swoim urlopem.

2. Bilety staraj się rezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem. Ta zasada jest stara i słuszna, choć nie zawsze się sprawdza, bo czasem linia organizuje promocje na daną destynację, bądź biuro wyprzedaje loty charterowe w tzw. ofercie last minute.

3. Najpierw szukaj biletu na własną rękę, poprzez wyszukiwarki internetowe. Są one coraz lepsze i coraz nowocześniejsze. Najlepsze są te, które umożliwiają poszukiwania biletów typu open-jaw, czyli wieloodcinkowych. Wtedy możesz lecieć do jednego miasta a wracać z kompletnie innego. Takie bilety cieszą się ogromną popularnością wśród globtroterów.

4. W poszukiwaniu najlepszych biletów dobrze jest jeżeli zaznaczasz margines czasowy swojego wyjazdu i powrotu na minimum trzy dni – czasem ceny znaczenie się różnią, jeżeli zmienimy datę wylotu chociaż o jeden dzień.

5. Pamiętaj, że zwykle loty weekendowe są droższe od tych, które się odbywają w tygodniu.

6. Musisz wysilić swoją kreatywność na etapie szukania i poświęcić na to trochę czasu. Sprawdź, czy miasto do którego chcesz lecieć nie sąsiaduje z jakimś innym popularnym portem, do którego lot może być znacznie tańszy. Rozważ lot z innej europejskiej stolicy, np. Londyn, czy Berlin – bilety z tych miast mogą być tańsze, a dolecieć do nich możesz tanimi liniami. Jeżeli chcesz lecieć do Ameryki Południowej, zawsze sprawdzaj opcje z Madrytu i z Paryża, bo z tych miast są z reguły najtańsze loty w tamten rejon świata.

7. Przeglądaj sekcje last minute w dodatkach turystycznych popularnych polskich dzienników. Czasem biura podróży mają wolne miejsca na wcześniej wykupione chartery i odsprzedają je w bardzo korzystnych cenach.

8. Do popularnych turystycznie destynacji czasem lepiej opłaca się wykupić tani pakiet wycieczki, gdzie łączna cena hotelu, przelotu i wyżywienia może być tańsza niż sam przelot wykupiony na własną rękę.

9. Zawsze pytaj o zniżkę studencką, często takie zniżki linie mają, ale się do nich nie przyznają.

10. Wiele linii ma w swojej sprzedaży bilety grupowe, działa to jednak przy naprawdę dużych grupach. Zwykle jest tak, że jak się wykupi pakiet biletów dla 15 osób, to szesnasty bilet jest gratis. Często korzystają z tego biura trampingowe i kompletują piętnastoosobowe grupy, żeby pilot leciał za darmo.

11. Jeżeli chcesz polecieć dookoła Świata to z pewnością lepiej będzie jeżeli zainteresujesz się biletem Round The World – nie są to tanie bilety, jednak kupowanie takiego biletu wyniesie z pewnością mniej, niż wyniosłoby kupowanie pojedynczych biletów.

12. Większość agentów sztampowo odpowiada na zadane przez klienta zapytanie. Po prostu wpisują w swoją wyszukiwarkę treść zapytania i podają najtańszą ofertę jaką pokazał komputer. Praca takiego agenta jest gówno warta i nie opłaca się, żebyśmy więcej do niego dzwonili, bądź pisali. Czasem trafia się jednak tak, że agent wkłada w swoją pracę więcej serca i zaangażowania. Taki agent jest dla nas bezcenny. Ma przede wszystkim ogromne doświadczenie w szukaniu korzystnych połączeń, poza tym zwykle operuje lepszymi narzędziami, więc jeżeli mamy taką osobę w zanadrzu to zawsze korzystajmy z jej pomocy. Zwykle agenci biorą od 100-200 zł za sprzedaż jednego biletu, jeżeli tych biletów kupujemy kilka to nie jest to już taki mały zarobek dla agenta i możemy wymagać, żeby się przyłożył do swojej pracy.

Tags: ,

0 Comments

You can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment


Designed by WPZOOM