LITERATURA

Nie znam osoby, która swojej przygody z podróżowaniem nie rozpoczęłaby od dobrej lektury.

To poprzez czytanie o przygodach innych nabieramy chęci do przeżywania ich samemu. Dobra literatura często stanowi inspirację dla nas do wybierania kolejnych ciekawych destynacji, czy wytaczania nowych, coraz to ambitniejszych celów. Jako, że książki od zawsze były nam bardzo bliskie i pochłanialiśmy je w ogromnych ilościach, postanowiliśmy podzielić się z Wami naszym doświadczeniem również na tym polu i poświęcić im tutaj nieco miejsca.

CZYTAJCIE KSIĄŻKI, ŻEBY NIE BYĆ JAK…

W dziale tym będziemy zamieszczali tylko takie pozycje, które sami przeczytaliśmy i uznaliśmy za godne polecenia. Dlatego nie znajdą się tutaj książki, których przeczytanie uznajemy za kompletną stratę czasu, a niestety takich pozycji, zwanych potocznie gniotami, jest całkiem sporo.

Wszystkie książki na tej liście będą odnosiły się do tematyki podróżniczej. Oczywiście, książka książce nie jest równa! Dlatego podążając w dalszym ciągu za naszą subiektywną oceną, postanowiliśmy przyjąć trójstopniowe kryterium wartościujące walory poszczególnych pozycji. I tak, książka uznana przez nas za dobrą otrzyma jedną gwiazdkę, ta którą uznajemy za bardzo dobrą – dwie gwiazdki, a książki wybitne – trzy.
Tych ostatnich jest naprawdę mało. Dlatego, z uwagi na nasze wysublimowane gusta, taka ocena, niech stanowić będzie o absolutnej obowiązkowości przeczytania tej lektury. Z uwagi na fakt, że nasze oceny jak i recenzje mogą być wynikiem nieco różnego podchodzenia do sprawy, pozwolimy sobie oznaczyć, który z nas zreferował którą pozycję, poprzez dołączenie naszych inicjałów na końcu.

Tags: ,

0 Comments

You can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment


Designed by WPZOOM