POSZUKIWACZ PRZYGÓD PEŁNEJ KRWI – CIZIA ZYKE

**

Złoto, Parodia, Sahara** są to trzy książki autobiograficzne Cizii Zyke, którego barwny życiorys wystarczyłby, żeby hojnie obdarować ciekawymi przygodami przynajmniej dziesięciu ludzi. Czytając o jego przygodach po prostu nie możesz uwierzyć, że to wszystko przytrafiło się jednemu człowiekowi! Z pewnością książki te stanowia jedną z ciekawszych pozycji literatury przygody, jakie istnieją na rynku. Dodam tylko, że książka “Sahara” jest dostępna w internecie za darmo w polskiej wersji językowej. (TZ)

Zyke to postać legendarna w wielu kręgach, choć słabo poza Francją znana (zapewne na skutek swojej “kontrowersyjności” nie przystającej do standardów szarego społeczeństwa). Hulaka, wielbiciel używek, kobieciarz, hazardzista, przemytnik, zabijaka, poszukiwacz złota. Człowiek, który niczego i nikogo się nie boi, dla którego wolność jest wartością absolutną i niczym nieskrępowaną, który gwiżdże na zasady moralne i prawo. Wielka osobowość prawdziwego awanturnika. (LC)

Na szczególną uwagę zwracają jego trzy pierwsze książki, oparte na losach przez Cizię przeżytych.

Złoto – Cizia jedzie na półdziki półwysep Osa w Kostaryce, gdzie postanawia otworzyć kopalnię złota w środku parku narodowego. Szybko zaczynają się konflikty z przedstawicielami władzy, miejscowymi bandytami i ryzykowna współpraca ze skorumpowanym politykiem…

Sahara – Obraz Afryki, którego nie zobaczycie w programach przyrodniczych… Bohater znajduje sobie kolejne ciekawe zajęcie, przemyt używanych samochodów z Europy do Afryki.

Parodia – Młody bohater wyjeżdża do Kanady, gdzie – pozostając bez grosza i niczego do stracenia rzuca się w wir przestępczych interesów…

Kilka słów więcej na jego temat w naszej galerii podróżników i awanturników.

OFICJALNA STRONA CIZII ZYKE

Wyszperane w necie tłumaczenie książki Sahara

Tags: ,

0 Comments

You can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment


Designed by WPZOOM