CELEM JEST… Edi Pyrek

**

Książka głównie poświęcona jest tematyce Indii. Jest w niej opisanych kilka możliwych tras lądowych z Polski do Indii, plus wiele praktycznych globtroterskich informacji. Z uwagi na upływ czasu nie wszystkie informacje są nadal aktualne. Jednak połowa książki to po prostu opisane przygody jej autora, które stanowią temat przewodni tej lektury.(TZ)

Edi Pyrek to jeden z pionierów niskobudżetowego podróżowania łączonego z dziennikarstwem. Reportaże autora zamieszczone w książce zabierają nas do “innych światów” – od życia bezdomnych w Warszawie (Edi chciał poznać to życie, więc na 24 godziny zamienił się w bezdomnego żebraka – jakiego reportera stać dziś na takie działanie?), w Himalaje Pakistanu, Afrykańskie pustynie. Edi nigdzie nie jest turystą, jest poszukiwaczem przygód bez grosza przy duszy, eksplorującym świat w najbardziej nieoczekiwanych miejscach i aktywnościach.

Na pustkowiach Syberii czy w środku Singapuru czuje się jak u siebie i zawsze umie sobie poradzić. On nie zwiedza, tylko przeżywa i poznaje. Lektura “Celem jest…” było dla mnie jednym z przeżyć, które ukształtowały moje podróżnicze idee. To jedna z tych książek, po których świata nie widzimy już tak samo. Szkoda, że jest tak słabo znana. (ŁC).

Tags: ,

0 Comments

You can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment


Designed by WPZOOM