KLUB DARIEN – O NAS W OPINIACH UCZESTNKÓW

Karolina, uczestniczka wyprawy “Trekking do Vilcabamby” 2012

Darien to przygoda i prawdziwe przeżycia – głębokie, nurtujące i nie dające o sobie zapomnieć długo po powrocie. Można poczuć, że chłopaki mają prawdziwą pasję poznawania świata i umiejętność dzielenia się tym z innymi. I tak się składa, że Ci „inni” to zazwyczaj nadzwyczajni ludzie, z którymi można kraść przysłowiowe konie.. A że z podróżami z Darien czasem wiąże się zmęczenie i niewygody? Nic co cenne nie dostaje się za łatwo i za bezcen…..


Damian, uczestnik ekspedycji “Amazonia” 2012

Jeżeli ktoś chce wyprawy to jak najbardziej z nimi, to nie wczasy i myślę że wyjazd w dżunglę był super.


Maria, uczestniczka wyprawy “Trekking do Vilcabamby” 2012

Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czego oczekuję? Darien nie oferuje kurortów czy utartych łatwych ścieżek (bo to nuda;)), ale i nie zostawia też spraw swojemu biegowi. Kierownik ma plan;).

To co mi się bardzo podobało w podejściu naszego „kierownika”, to fakt, że dla niego to nie była setna wycieczka, którą organizuje bez większych emocji, tylko wyprawa w której miał on swój własny cel do osiągnięcia, również pragnął zobaczyć Vilcabambę. Olbrzymia satysfakcja, którą stała się naszym udziałem w dużej mierze wynikała z determinacji, pozytywnego nastawienia i dobrego przygotowania Tomka. Niesamowite jest też to, że na tego typu wyjazdy zgłaszają się sami wariaci. Jeśli to czytasz sam/a pewnie też jesteś wariatem. Grupa, którą stworzyliśmy zadziwiała mnie wielokrotnie. Dużo wsparcia i jednocześnie ciekawości i otwartości na drugiego człowieka. Doświadczenia, którymi się wymienialiśmy i które sami zebraliśmy na tej wyprawie, przekalibrowały mnie w pewien sposób na nowo. Darien to bardzo intensywne przeżycie zarówno fizyczne jak i mentalne. Często bywało niełatwo, niewygodnie, męcząco. Zawsze było bardzo satysfakcjonująco. Raz jeszcze drodzy współtowarzysze – dzięki wielkie!


Rafał, uczestnik wyprawy “Trekking do Vilcabamby” 2012 2012

Poczułem pasje, zasmakowałem przygody, zaobserwowałem inny świat, odczułem adrenalinę, pokonałem swoje słabości i lęki, byłem dumny z siebie, zdobyłem, eksplorowałem, wygrałem, doceniłem i to wszystko w REALU zrobiłem dla samego siebie i stałem się lepszym człowiekiem – to im zawdzięczam i DZIEKUJE!!!


Piotr, uczestnik wyprawy “Trekking do Vilcabamby” 2012

Wiele biur podróży wiele obiecuje przed wyjazdem, i rzadko dotrzymuje słowa. Darien też sporo obiecuje, ale w tym przypadku, podczas imprezy jest dużo bardziej zajebiście, niż ktokolwiek jest w stanie sobie wyobrazić!!!


Lena, uczestniczka ekspedycji “Darien – Do Jądra Ciemności” 2012

Klub Darien nie jest dla ludzi.
W sensie zwykłych, spotykanych co dzień na ulicach miast i wsi ludzi.
Nie jest dla zwykłych „zjadaczy chleba”… jest dla Ludzi: Podróżników, Wariatów, Kochających Przygodę i Przyrodę, Nie-bojących-się-ryzyka, Szaleńców, Krejzoli…
Chcesz przeżyć przygodę? – spoko, przeżyjesz!


Marta, uczestniczka ekspedycji “Darien – Do Jądra Ciemności” 2012

Fajna inicjatywa. Osobiście organizatorzy wydali mi się godni zaufania na tyle, że nawet lekkie „zagubienie” w terenie mnie nie przeraziło – wiedziałam, że organizatorzy nie dadzą mi zginąć:)


Michał, uczestnik ekspedycji “Darien – Do Jądra Ciemności” 2012

Polecam! Na wyjeździe było to wszystko na co liczyłem. Węże, pająki, dżungla, Indianie, rum, rum, rum i dużo śmiechu oraz wiele pozytywnych i niezapomnianych wrażeń!


Kuba, uczestnik wyprawy “Trzy Światy” 2012

Moja pierwsza i zapewne nie ostatnia wyprawa z Darien. Niesamowite miejsca, niebagatelne przygody w doborowym towarzystwie któremu zawsze towarzyszyła niekończąca się szaleńcza zabawa. Tomek z Łukaszem to doświadczone skarbnice wiedzy o tamtejszych terenach, historii i życiu. Jednak najciekawszym aspektem wyprawy jest ta emanująca spontaniczność przygody która do końca nas nie opuszczała… Wbrew zaleceniom lekarskim piloci optują raczej za naturalnymi lokalnie dostępnymi specyfikami co pozytywnie sprzyja zdrowotnej kondycji aż do końca pobytu;). Wspomnienia to najważniejsze co nam pozostaje…:))) Pozdrawiam gorąco wszystkich uczestników!


Rafał, uczestnik wyprawy “Trzy Światy” 2012

To moja druga wyprawa z Darien. Ze względu na oblicza odwiedzanych krajów zupełnie inna niż poprzednia. Zdecydowanie bardziej różnorodna i pozostawiająca w pamięci mocniejsze doznania, dodatkowo podbudowywane klimatycznymi opowieściami naszych przewodników. Odwiedziliśmy miejsca, poznaliśmy ludzi i oglądaliśmy rzeczy, o których w tradycyjnych biurach podróży boją się mówić. Przygodowy charakter i baaardzo dużo dobrej zabawy to wizytówka wypraw z Darien. Polecam wszystkim, którzy lubią odpoczywać dopiero po powrocie z wakacji.


Marcin, uczestnik wyprawy “Trzy Światy” 2012

Dla Wszystkich, którzy chcą przeżyć niesamowitą przygodę, zobaczyć niesamowite, niekomercyjne miejsca, niepokazywane przez żadną inną agencję turystyczną, poznać wielu ciekawych ludzi, których znają Tomek i Łukasz. Dla ludzi ciekawych świata, którzy wsiadając do samolotu powrotnego, już myślą kiedy znów wybrać się na wyprawę z Klubem Darien.


Bartek, uczestnik wyprawy “Trzy Światy” 2012

Piękne miejsca, gdzie samemu ciężko byłoby trafić, intensywnie, czasami do bólu, ale o to chodzi, adrenalina, fan, dobra zabawa z odrobiną rumu i humoru.


Iwona, uczestniczka wyprawy “Na Szlaku Przygody” 2012

Wyjazd do Południowej Ameryki z Darienem był zdecydowanie najciekawsza przygoda, jaka do tej pory przeżyłam, podczas mojego dotychczasowego podróżowania.

Program przygotowany dla uczestników był tak bardzo różnorodny i ciekawy, a wiedza przewodnika niesamowicie imponująca!

Dla tych którzy maja ochotę zobaczyć ciekawe miejsca Południowej Ameryki, w mniej komercyjny sposób, a przy okazji poznać absolutnie fantastycznych ludzi, to Darien jest właśnie dla Was!

A Dla wszystkich którzy maja wątpliwości – też je miałam – dziś mogę powiedzieć, że spędziłam niesamowicie fantastyczny czas i nie żałuje.
Następna wyprawa zdecydowanie też z Klubem Darien!! Pozdrawiam.


Rafał, uczestnik wyprawy “Na Szlaku Przygody” 2012

Ktoś, gdzieś napisał, (..) podróż jest przygodą, poczuj wolność człowieka szukającego tego, czego jeszcze nie zna, ale z pewnością znajdzie i co odmieni jego życie.


Renata, uczestniczka wyprawy “Na Szlaku Przygody” 2012

Super organizacja, rewelacyjny program, niesamowite pokłady wiedzy (nie-książkowej) na temat odwiedzanych miejsc, znajomość lokalnej kultury i zwyczajów, etc…….. Z olbrzymią chęcią wybiorę się na kolejną wyprawę – to mówi samo za siebie:)


Agnieszka, uczestniczka wyprawy “Na Szlaku Przygody” 2012

Świetna inicjatywa młodych podróżujących ludzi, którzy chcą się podzielić z innymi swoimi wrażeniami, przeżyciami, wiedzą o miejscach, wydarzeniach, ludziach, które/którzy odzwierciedlają charakter odwiedzanego regionu. Chłopaki stwarzają możliwość zobaczenia miejsc turystycznych, które odwiedzić trzeba: Iguazu, Rio de Janeiro, jak również tych mało znanych: karnawał w Encarnacion lub niedostępnych dla przeciętnego turysty, jak favele. Przy czym zawsze odwiedzanym miejscom towarzyszą ciekawe opowieści. Po takiej wyprawie nic już nie wygląda tak samo, ach …


Beata, uczestniczka wyprawy “Na Szlaku Przygody” 2012

Tylko jedno wysokie ryzyko wiąże się z wyprawami z klubem Darien: zarażenie się pasją i fascynacją Ameryką Łacińską. Ale na to naprawdę warto się nie szczepić 😉 Dzięki za wspaniałą wyprawę.

Doskonale wypełniacie lukę między podróżami indywidualnymi a zorganizowanymi przez biura podróży. Taka semi-zorganizowana wyprawa to świetna alternatywa dla tych, którzy z jakichś powodów nie wybiorą się na samodzielną wyprawę (bo np. nie znają języka), a nie przepadają za wycieczkami z biurami podróży.


Jacek, uczestnik wyprawy “Dzikość Natury” 2011

Nie było łatwo, to nie wczasy w kurorcie, co kochają mięczaki, lecz prawdziwe życie! Byłem po raz pierwszy w Ameryce Południowej ale na pewno tam powrócę! Wspaniała wyprawa!!!! Przygoda od początku do samego końca!! Nie było czasu na nudę! Doborowa ekipa sprawiła, że trudy wyprawy zamieniły się w wspaniałą zabawę! Tomek z Łukaszem zadbali o wrażenia, których nigdy nie zapomnę!! Polecam wszystkim żądnym przygód!


Kasia, uczestniczka wyprawy “Trekking do Indian Qero” 2011

Podczas wyprawy do Indian Quero dotarliśmy do wiosek, w których czas zatrzymał się kilkaset lat temu i wydawać by się mogło, że obecny świat nie wie o ich istnieniu. Niesamowite spotkania, przepiękne góry, moc wrażeń… zapamiętam na bardzo długo. Jeżeli ktoś uwielbia przygody, nie tylko w książkach, to Klub Darien jest świetnym wyborem.


Karol, uczestnik wyprawy “Dzikość Natury” 2011

To mój pierwszy wyjazd z klubem Darien i mam nadzieje że nie ostatni. Wyprawa do Wenezueli miała być wyprawą życia i tak się też stało ale jestem pewny że każda podróż w tak doborowym towarzystwie po Ameryce Południowej stanie się kolejną wyjątkową, niepowtarzalną i niezapomnianą. Wygód z całą pewnością nie znajdziesz ale przygoda gwarantowana!


Karolina, uczestniczka wyprawy “Dzikość Natury” 2011

„Dzikość natury” w Wenezueli to moja druga wyprawa z Darien. I było równie wspaniale, jak za pierwszym razem, może nawet bardziej ekscytująco. Kiedyś słyszałam takie zdanie: „Ten kto podróżował, nigdy nie zadowoli się niczym mniejszym”. Po powrocie z wyjazdu z Darien zaczynasz wreszcie rozumieć, co tak naprawdę autor tego powiedzenia miał na myśli. Dzięki chłopaki:)


Arek, uczestnik wyprawy “Dzikość Natury” 2011

Hotele niczym z bajki spełniające oczekiwania nawet najbardziej wybrednego malkontenta, luksus, wykwintna kuchnia w porcelanowej zastawie i błogi spokój – oto obraz wypraw z Darien…. obraz, który być może Ci się przyśni, o ile w nocy na Roraimie nie będzie Ci przeciekał namiot! Po przebudzeniu jednak zaczyna się realna i ekscytująca przygoda – autentyczni ludzie, egzotyczna kultura, różnorodność, dzikie miejsca, księżycowe i rajskie krajobrazy, wysiłek i totalny reset w wyborowym towarzystwie. A wszystko to przeplatane barwnymi opowieściami Tomka i Łukasza, toastami i pokazami tańca. A namiot? cóż, grupa „złodziei namiotów” zaopiekuje się nawet tym przeciekającym, więc nic nudnego Ci się raczej nie przyśni. Tego właśnie szukałem. Darien.pl – polecam!


Piotrek, uczestnik wyprawy “Dzikość Natury” 2011

Był to mój pierwszy wyjazd, zarówno jeżeli chodzi o Amerykę Płd. jak i o klub Darien i muszę przyznać że wybór w obu przypadkach był strzałem w „10”. Niebanalne podejście do tematu, doborowa ekipa i wszechobecna przygoda poparta wielką wiedzą i doświadczeniem Łukasza i Tomka to niezaprzeczalnie największe atuty klubu Darien. Krótko: jeżeli męczy Cię wylegiwanie się nad basenem w jednym z popularnych kurortów obleganych przez rzeszę turystów i chcesz przeżyć prawdziwą przygodę, rodem z książek przygodowych, przyłącz się do klubu Darien.


Antoni, uczestnik wyprawy “Dzikość Natury” 2011

Opinię o Was wyrażałem już po poprzedniej wyprawie i obecnie mogę jedynie powtórzyć, że jestem bardzo zadowolony, ponieważ sposób organizowania przez Was wypoczynku bardzo mi odpowiada. Ciekawy program, posmak przygody i oglądanie miejsc często dostępnych jedynie dla wąskiej grupy ludzi, zaprawione odpowiednią dawką zdrowego wysiłku na łonie natury, to czynniki, które stanowią o atrakcyjności wypraw organizowanych przez Klub Darien. Jeżeli do tego dodać odpowiednio dobranych uczestników, potrafiących się bawić i przedkładających jakość doznań nad wygodą, to wtedy powstaje obraz wyjazdu, który na długo pozostawia pozytywne wspomnienia w pamięci uczestników.


Mirek, uczestnik wyprawy “Dzikość Natury” 2011

Jeżeli lubisz ciepłe kapcie i przytulny fotel, to nie jedź na wyprawę z klubem Darien. Jeżeli już Ci się znudziły lub chcesz spojrzeć na swoje życie z innej perspektywy, to z pewnością powinieneś z nimi wyruszyć w nieznane. Tak naprawdę „zaginione światy” istnieją i jeżeli wydaje Ci się, że na Ziemi nie ma już białych plam, to jesteś w błędzie. Nawet tam, gdzie myślisz że wszystko zostało odkryte czają się …dinozaury.


Marek, uczestnik wyprawy “Dzikość Natury” 2011

Był to już drugi mój wypad z Darien. Podoba mi się, że z klubem Darien priorytetem jest przygoda a nie wygoda. Poprzez to, łatwiej zwraca się uwagę na to co jest naprawdę istotne. W grupie panuje atmosfera, w której ludzie czują się uczestnikami a nie pasywnymi obserwatorami.


Małgosia, uczestnik wyprawy “Żar Tropików” 2011

Mogę tylko powtórzyć, że jestem pod wielkim wrażeniem. Uczestniczyłam w wielu różnych wycieczkach, wyprawach, ale ta była jedyna w swoim rodzaju. I z cała pewnością najbardziej udana.
Wasza koncepcja realizowania turystyki przez promowanie krajów, miejsc, ale także pokazywania codziennego życia ludzi, społeczności odpowiada moim oczekiwaniom w najwyższym stopniu. Uważam, że bardzo trafnie został dobrany program, bo stworzyliście świetne proporcje pomiędzy celami poznawczymi sensu stricto, ale i szeroko rozumianą rekreacją. Jeszcze raz chcę podkreślić moje uznanie dla wiedzy Łukasza i sposobu, w jaki ją przekazywał oraz… dbałości o nasze bezpieczeństwo.
Dziękuję, Tomku, również Tobie, za zainteresowanie mnie programem, za to, że chciałeś odpowiadać na moje e-maile wyjątkowo szybko, czy spotykać się w czasie, który na pewno nie był najbardziej sprzyjający z uwagi na Twoje egzaminy. Bardzo to doceniam.
Jeszcze raz dziękuję.


Maciek, uczestnik wyprawy “Na szlaku przygody” 2011

Jeżeli pragniecie niebanalnej wyprawy i wielu przygód w doborowym towarzystwie oraz macie ochotę poznać Amerykę Południową inaczej niż z typowym biurem podróży to powinniście wybrać Klub Darien. Dowiecie się nie tylko w jaki sposób można przemycać kokainę, ale również, że polska kinematografia ma wiele do zaoferowania. Tomek nadrabiam zaległości!


Rafał, uczestnik wyprawy “Na szlaku przygody” 2011

Klub Darien to alternatywne podeście do podróżowania. Wyprawy w naprawdę ciekawe i odległe miejsca, których nie zapewni żadne biuro podróży. Największym jednak atutem podróżowania z Darien są przewodnicy Tomek i Łukasz. Już po chwili stają się twoimi kumplami, uelastyczniając program wyprawy pod konkretne zachcianki uczestników. Profesjonalnie przygotowani, znający lokalne języki, ludzi i realia zapewniają wejścia w miejsca spoza przewodników. Możesz zobaczyć prawdziwe życie ludzi mieszkających w danym regionie.

Chłopaki z Darien to osoby które podróżowały wszędzie, praktycznie „od zawsze” i zawsze z przygodami, o czym dowiadujemy się z ich opowieści oraz anegdot, jednych śmiesznych, innych mrożących krew w żyłach. Dodatkowo zaangażowanie w dostarczanie ciągłej rozrywki uczestnikom wyprawy jest u nich na najwyższym poziomie. Na mojej wyprawie nieformalnym hasłem było „spełniamy marzenia”, i rzeczywiście nasze pragnienia były spełniane jedno po drugim 🙂

Mateusz, uczestnik wyprawy “Na szlaku przygody” 2011

Znudził Ci sie ciągły kierat i monotonia? Chcesz odpocząć od codzienności, poznać nieznane, spojrzeć na życie z innej perspektywy? Znajdź czas dla siebie i wyrusz z klubem Darien na przygodę życia i początek nowej fascynującej drogi w Twoim życiu. Pozdrawiam gorąco!


Marzena, uczestniczka wyprawy “Na szlaku przygody” 2011

Od dłuższego czasu męczyła mnie Ameryka Południowa i marzenie jej poznania, posmakowania, doświadczania… ale nie tak sztampowo jak oferują to biura podróży. Długo szukałam odpowiadającej mi oferty i tak trafiłam na jakimś forum na post Tomka o organizowanym przez nich trekkingu w Peru… Wiedziałam już więc z kim się zabiorę do Ameryki Południowej, a że dłużej czekać już nie chciałam, bardzo szybko zdecydowałam się na wyprawę „Na szlaku przygody” i szczerze przyznaję, że była to dla mnie fantastyczna przygoda wśród rewelacyjnie dobranej i bardzo zgranej grupy ludzi. Jeśli jeszcze gdzieś po pierwszych dniach wspólnej wyprawy były u kogoś jakieś bariery i zahamowania to zainicjowane przez Tomka gry, które w czasie naszego nocnego pobytu w Ybicui National Park przerodziły się w tzw. pytania szczerości, przyczyniły się do ich całkowitego przełamania.

Wyprawa ta nie była tylko czystą zabawą – Łukasz i Tomek są wspaniałą skarbnicą wiedzy związanej z podróżowaniem, maja masę doświadczeń, mnóstwo cennych rad, wskazówek – i dzielą się tym z każdym zainteresowanym, więc każdy kto tylko chciał mógł wzbogacić się o wiele cennych informacji, które mogą by przydatne w trakcie samodzielnej eksploracji wielu rejonów świata.
Z czystym sumieniem polecam chłopaków z Darien wszystkim tym, którzy chcą zobaczyć i poznać świat z innej perspektywy, w sposób niestandardowy, a przy tym nie martwić się zbytnio o nic i tylko na luzie chłonąć każdą chwilę spędzoną w fantastycznej atmosferze. Nieprzewidywalność, warunki odbiegające od ogólnie przyjętych standardów, ekstremalne i zwariowane pomysły dodają tylko smaku w całej wyprawie. I nie jest tu przesadą stwierdzenie, że DARIEN spełni Wasze marzenie – im bardziej zwariowane tym lepiej! A chłopaki naprawdę dają z siebie wszystko.
Właśnie teraz myślę i planuję jak tu przeorganizować swoje życie tak by móc wziąć udział w kolejnych wyprawach Łukasza i Tomka, bo jak Ameryka Południowa to tylko z „DARIEN.PL”!


Karina, uczestnik wyprawy “Na szlaku przygody” 2011

Fajnie spotkać osoby które nie tylko zwiedzają świat ale przede wszystkim go widzą i czują…smakują życie. Pokazują to co piękne i to co brzydkie, bo tylko taki świat jest prawdziwy.


Beata, uczestnik wyprawy “Na szlaku przygody” 2011

Klub Darien – Bardzo dobra organizacja, dużo ciekawych i śmiesznych opowieści, weseli piloci którzy potrafią wprowadzać dobrą atmosferę w grupie i umieją zażegnać jakikolwiek konflikt między uczestnikami. Polecam, warto z nimi zwiedzać.


Aldona, uczestnik wyprawy “Na szlaku przygody” 2011

Wyprawa „na Szlaku Przygody” na pewno dostarczyła wielu niezapomnianych przeżyć i wspomnień, które pozostaną na długo.

To na pewno oferta dla tych, którzy lubią poznawać nowe kultury i ludzi od ich wnętrza. Dzięki chłopakom z Darien można odkryć zupełnie nowy świat.

Beata, uczestnik wyprawy “Żar Tropików” w Kostaryce i Panamie 2010

Nigdy w życiu nie przeżyłam czegoś takiego jak na wyprawie do Panamy i Kostaryki. Tomek z Łukaszem są nieocenieni. Nigdy w życiu bez nich nie weszłabym do restauracji Aurora w Panamie. A i też kto uczynił pokój bez balkonu, Pokojem z dużym tarasem na dachu i z widokiem na centrum city ??????????????? No kto? Właśnie Oni. Indianie Kuna, Wyspy San Blas, łącznie z wyspą szczurów do dziś pozostają w mojej pamięci.

Pojechałam z nimi „zza biurka” i przeżyłam przygodę życia. Entuzjazm Tomka i wiedza Łukasza rozszerzyła moje bardzo ograniczone lekarskie horyzonty. Jest ciężko mi szukać urlopu po tym wyjeździe. Trochę się podciągnę fizycznie, i w przyszłym roku ruszam z nimi.

Poznałam znakomitych ludzi, byłam w miejscach do których bym nigdy bez Nich nie dotarła. Już teraz wczasy z Internetu mnie nie kręcą… same nudy.


Agata z Warszawy, uczestnik wyprawy “Miasta Zaginione” Peru 2010

Wielka przygoda w gronie świetnych ludzi. Wybierając się do Peru szukałam jakiejś grupy, do której mogłabym dołączyć – natrafiłam na Wasz post na forum podróżniczym. Moje pierwsze wrażenie było takie, że jesteście nieformalną grupką osób, która się wybiera do Peru i poszukuje do kompletu kilku osób. Chociaż okazało się, że wyjazd jest zorganizowany i świetnie przygotowany, a Wy jesteście pilotami to właśnie tak było – nieformalnie, bezpośrednio, niskobudżetowo, z elementem niewiadomej (będą te blokady na drogach, czy nie).

Wasze doświadczenie w organizacji tego typu wyjazdów i swobodne poruszanie się w peruwiańskiej rzeczywistości sprawiło, że miałam do Was pełne zaufanie (wszystkie historyjki „z życia wzięte”, praktyczne rady). Chciałabym się jeszcze gdzieś z Wami wybrać, bo wiem, że wyjazdy z Wami nie są nudne, nie są sztampowe, nie prowadzą po wydeptanych przez turystów ścieżkach (a czasem ścieżki powstają na bieżąco, tuż nad przepaścią), mają w sobie dawkę adrenaliny, dobrej zabawy, luzu i nieprzewidywalności, które sobie bardzo cenię i których szukam. Ja chcę jeszcze!


Antoni, uczestnik wyprawy “Miasta Zaginione” Peru 2010

Wyprawa spełniła moje oczekiwania – zobaczyłem bardzo wiele, w miłym towarzystwie i w sposób, który (okazuje się) najbardziej mi odpowiada. Gdyby to było możliwe jadąc tam chciałbym, żeby ta impreza mogła trwać znacznie dłużej, ale niestety pragnienia i rzeczywistość na ogół mijają się ze sobą. Uczestnicząc w tym wyjeździe miałem możność poczuć się jak “prawdziwy podróżnik”. Szczególnie w czasie trekkingu, którego trasa biegła mało uczęszczanymi i bardzo malowniczymi miejscami. Można było poczuć smak prawdziwej przygody. Myślę, że jest to wyjazd godny polecenia ludziom, którzy kochają przyrodę, unikają komercji i lubią dobrą zabawę, a wtedy po powrocie na pewno będą usatysfakcjonowani.Ania, uczestnik wyprawy “Miasta Zaginione” Peru 2010

Dobra zabawa, piękne widoki, nowe miejsca, przystojni przewodnicy – czemu nie?Ewa, uczestnik wyprawy “Miasta Zaginione” Peru 2010

Wyjazd bardzo mi się podobał, program ciekawy, ludzie super dobrani, pomimo dość dużego zróżnicowania wiekowego i nie tylko. Polecam, jeśli chcesz przeżyć coś innego i nie martwić się o organizację, czy problemy językowe. Pozdrawiam.Karolina z Warszawy, uczestnik wyprawy “Żar tropików” w Kostaryce i Panamie 2010

Na wyjazd z Klubem Darien zdecydowałam się trochę spontanicznie, ale jednocześnie świadomie, bo znałam wcześniej Tomka i jego opowieści. Okazało się, że był to świetny wybór. W trakcie podróży busem, łódką, jeepem, taksówką, czy nawet pontonem zobaczyłam bardzo wiele miejsc z zupełnie innej, ciekawszej perspektywy, niż tej opisywanej w przewodnikach czy folderach biur podróży i mogę szczerze powiedzieć, że wyjazd spełnił moje oczekiwania. O tym, że warunki mogą odbiegać od tych zazwyczaj określanych jako typowe turystyczne zostałam uprzedzona, więc byłam na nie gotowa.

Uważam, że w trakcie takich wyjazdów znaczenie ma nie tylko nastawienie samego uczestnika, ale także ciekawie ułożony program jak było w tym wypadku, oraz również tzw. czynnik ludzki. Łukasz i Tomek pod tym względem tworzą dobrany team. Pierwszy z nich to “siła spokoju”, doświadczenie oraz duża wiedza na temat odwiedzanych miejsc i ich historii, którą chętnie dzieli się z innymi. Jeśli chodzi o Tomka, to na pierwszy plan wysuwają się zdolności organizacyjne, bezpośredniość i poczucie humoru pomagające w różnych sytuacjach, nawet w tych niezbyt do śmiechu. Dlatego też sądzę, że jeśli będę chciała w przyszłości wybrać się na jakiś ciekawy wyjazd, to w pierwszym odruchu pomyślę o Tomku i Łukaszu i ich Klubie Darien.Piotr, uczestnik wyprawy “Miasta Zagionione” Peru 2010

Propozycja wyprawowa Klubu Darien jest bardzo dobra. Życzę Wam, żebyście się dalej rozwijali!Marek, uczestnik wyprawy “Miasta Zaginione” Peru 2010

Nie wiedziałem, czego się spodziewać jadąc do Peru ponieważ była to moja pierwsza wyprawa do kraju trzeciego świata. Zaskoczyła mnie ilość i jakość atrakcji: miejsc, widoków, doświadczeń, ciekawych ludzi i ich zwyczajów, wciągających opowieści przewodników i uczestników. Podróż z Klubem Darien okazała się orzeźwiającym przeżyciem.

Chłopacy zbaczają z dróg wydeptanych przez biura turystyczne. Ciągnie ich tam, gdzie nie ma “disneylandów”, galerii handlowych, luksusów i wybrednych awanturników. Można z nimi siedzieć długimi wieczorami, słuchać ciekawych opowiadań opartych na doświadczeniach, a nie wyciągniętych z przewodnika. Ludzi którzy zapisują się na ich wyprawy cechuje duża ciekawość świata i niestandardowych przeżyć, wytrwałość i łatwość przystosowania do zmieniających się warunków. Ogólnie, super ekipa, w której zamierzam znaleźć się ponownie!Marcin, uczestnik trekkingu do Vilcabamby, wyprawy przez Amerykę Środkową oraz ekspedycji Antisuyo

Wielkie dzięki za super wyprawę w nieznane, do kraju którego “nie ma”, do miejsc z dala od turystycznych szlaków. Do ukrytej w dżungli Vilcabamby i wielu innych wspaniałych miejsc położonych w najmniej osiągalnych miejscach. Wyprawa do Peru i Boliwii była dla mnie absolutnym hitem. Atrakcje, które tu spotkałem biją na głowę wszystko, w czym dotychczas uczestniczyłem, wliczając w to np. Indie czy USA.

Mam świadomość, że główną wartością tego wyjazdu był program, skonstruowany w ten sposób, by następowała równowaga pomiędzy atrakcjami typu historycznego i przyrodniczego. Program jest autorstwa Łukasza Czeszumskiego, który nie tylko doskonale zna się na tym, co robi, ale jeszcze czuć, że autentycznie kocha te kraje i ich ludzi. Wyjeżdżałem silnie przestraszony, wróciłem bardzo zadowolony. Świetna grupa ludzi, których miałem przyjemność poznać. Minął już jakiś czas od powrotu a mi dalej ciężko się przestawić na normalny tryb, bo przed oczami mam wszystkie miejsca, które odwiedziliśmy. Rzadko się zdarza, żeby wyobrażenie spotkało się z rzeczywistością. W moim przypadku szło z nią (rzeczywistością) za rękę. Jeżeli kiedyś będę planował kolejną wyprawę to tylko z Wami.Anna z Pragi w Czechach, uczestnik trekkingu w Peru 2009

I joined Tomek and Lukas for trip to Salar de Uyuni and trekking in Peru last year (2009). To be honest I was a bit afraid of the trekking (as I am not sportsman at all) but in the end it was the most beautiful part of my whole traveling in South America. Tomek was a real support for me during this trip, he was always helpful and with a good mood. Lukas the same, he knows very well the region and people and listening to him you learn a lot. Both of them have thousands of stories from traveling all around the world and they are VERY FUNNY! I am really happy I met them and hope I will be able to join them soon for another trip:)Tomek, uczestnik treku do Vilcabamby i wyprawy przez Amerykę Środkową

Co na pewno na tych wyjazdach, to mocne przeżycia. Byłem na dwóch wyprawach, na każdej działy się grube rzeczy nie przewidziane w programie – na jednej porwano jednego z uczestników, na drugiej byliśmy świadkami strzelaniny. Ciekawe, co będzie za trzecim razem?

Ja się nie zachwycam pięknem kwiatków czy starociami w muzeach, więc nie będę się rozpisywał na te tematy. Na trekkingu w Peru schudłem 8 kilo, to był duży pozytyw tej wyprawy. Wyprawy na których byłem wiodły przez trasy, gdzie nie było gromad emerytów tylko czysta akcja, bywało, że ekstremalna.Krzysiek z Krakowa, uczestnik wyprawy “Spływ Amazonką” 2009

Byłem uczestnikiem wyprawy “Amazonka 2009”, która wiodła przez Peru, Brazylię, kawałek Kolumbii i kończyła się w Wenezueli.Jeśli chodzi o organizację spraw takich, jak załatwienie noclegów, miejsc na statku, rezerwacji na przejazdy czy przeloty to wszystko było naprawdę dopięte na ostatni guzik i nie było żadnych zastrzeżen, co więcej bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie wiedza Łukasza na temat historii i kultury Ameryki Płd. Na każde pytanie miał gotową odpowiedź, a opowiadać umie niezwykle ciekawie.

Co więcej organizatorzy okazali się przede wszystkim sympatycznymi facetami, z którymi odrazu znalazłem wspólny język co jest niezwykle ważne na długiej wyprawie gdzie spędza się ze sobą prawie 24 godziny na dobe. Podczas wyprawy zdobyłem wiedzę na temat innej kultury, dowiedziałem się jak radzić sobie w trudnych warunkach, a przede wszystkim poznałem nowych ludzi. Dziś pozostały wspomnienia i chęci na kolejną przygodę, niewykluczone, że właśnie z chłopakami z “Amazonki” 🙂Andrzej, uczestnik wyprawy “Spływ Amazonką” 2009

Miało być ciekawie, inaczej niż na wycieczkach z biurami turystycznymi, na jakich bywałem do tej pory. Mogę powiedzieć, że nie zawiodłem się, chłopaki są pasjonatami podróżowania i prawdziwej przygody. Z nimi po prostu nie można się nudzić.

Przygotowany program był bardzo ciekawy. Zrealizowaliśmy pięciodniowy trekking w dżungli (choć w programie były zaplanowane tylko 4 dni, ale na życzenie większości bez wahania załatwili z przewodnikami wydłużenie pobytu), spłynęliśmy Amazonkę, zdobyliśmy Roraimę, czy wreszcie ujrzeliśmy najwyższy wodospad świata Angel, a zakończyliśmy przygodę odpoczynkiem na karaibskich plażach. Trudno jest znaleźć tak bogatą ofertę w biurach podróży, dlatego miałem wątpliwości, czy to wszystko rzeczywiście uda się zrealizować. Udało się w 100%.

Jeżeli kochacie przygodę, ostrą akcję i zabawę, to z czystym sumieniem mogę polecić tych dwóch wariatów, trafiliście w najwłaściwsze ręce. Staną na głowie, żeby pokazać Wam prawdziwe oblicze odwiedzanych przez Was miejsc, pokażą Wam Ameryką Południową od środka, ze wszystkimi jej pięknymi, jak również ciemnymi stronami. Jeżeli natomiast jesteście ludźmi oczekującymi spokojnego wypoczynku, byczenia się na plaży, grania w kręgle, czy oglądania TV przy hotelowym basenie, to uciekajcie od nich jak najdalej, ich oferta z pewnością nie spełni Waszych oczekiwań!

Tags:

0 Comments

You can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment


Designed by WPZOOM