Wyprawy Awanturnicze

Przygody awanturnicze to karty książek przeczytanych w latach dzieciństwa, filmów, legend i opowieści. Żywy, kolorowy świat egzotycznych krain, niezwykłych przeżyć. Wielkie niebezpieczeństwa, z których dzielni bohaterowie zawsze wychodzili bez szwanku.

Jaki to ma związek z naszymi wyprawami?

Nie zabieramy uczestników do sztucznych “wiosek-teatrzyków” stworzonych na potrzeby turystyki masowej.

Zamiast lokali dla “białasów” jemy i imprezujemy w miejscach, gdzie stołują się i bawią miejscowi.

Zamiast na turystyczny “Inca Trail” w Peru idziemy w trekking w dzikie góry, gdzie można spotkać ludzi żyjących zgodnie ze swoimi tradycyjnymi zasadami i nie postrzegających jeszcze cudzoziemca jako “worka dolarów”.

Nocujemy w hotelach będących odbiciem swojego kraju i społeczeństwa, a nie w bezosobowych apartamentowcach stawianych przez wielki biznes.

Penetrujemy też miejsca kontrowersyjne – slumsy miast, obozy uchodźców, miejsca wykluczonych – wszędzie tam, gdzie jest to możliwe i bezpieczne – nie z pustej ciekawości ale dlatego, by poznać odwiedzany kraj w pełni i we wszystkich jego aspektach.

Nie boimy się stawiać naszych uczestników przed wyzwaniami – ciężkimi przeprawami przez dżungle, góry, wulkany i inne ekstremalne miejsca, wiedząc że satysfakcja z ich zdobycia znaczy dla tych ludzi więcej, niż wygody.

We współczesnej turystyce jest wiele pustych słów, jest dużo zgrabnych nazw, za którymi zamiast magii i autentyki przeżycia kryje się tylko komercja. To nie jest nasz styl. Stawiamy na prawdziwą przygodę, a nie na jej marketingową maskę.

Tags:

0 Comments

You can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment


Designed by WPZOOM