TOMASZ ZAKRZEWSKI

Z zawodu prawnik, z zamiłowania podróżnik, alpinista, wielbiciel życia i przygody. Choć przychodzi mu to coraz trudniej, to do tej pory jakoś udawało się połączyć życie zawodowe z wyprawami.

Swoją pasję z dalszymi podróżami rozpoczął w 1998 r. od wyjazdu stopem do Wiednia, ta podróż poszła tak świetnie, że w ciągu kilku kolejnych lat zjechał autostopem prawie całą Europę, m.in. odbywając autostopową podróż dookoła Bałtyku łącznie z dotarciem do najdalej wysuniętego przylądka na północ – Nordkapp.

W dalszych latach przyszedł czas na nieco poważniejsze projekty. W dotychczasowej swojej podróżniczej karierze zdołał odwiedzić ponad sześćdziesiąt krajów na pięciu kontynentach. Jednak to nie ilość odwiedzonych krajów, a jakość przeżywanych przygód ma dla niego podstawowe znaczenie. Dlatego stara się być wszędzie tam gdzie można coś ciekawego przeżyć i kogoś interesującego poznać. Tomek jest duszą towarzystwa, energicznym i optymistycznie patrzącym w przyszłość facetem. Poza tym, potrafi znaleźć wyjścia z każdej, nawet beznadziejnie wyglądającej sytuacji, więc podróżowanie z nim to prawdziwa przyjemność.

W kilku zdaniach o sobie:

W podróżowaniu, najbardziej cenne, poza samą przygodą i atmosferą nowo-poznawanych miejsc, są dla mnie spotkania z drugim człowiekiem, poznawanie jego problemów, spojrzenia na świat, podejścia do życia, czy postrzegania rzeczywistości. To przecież ludzie kształtują świat, to oni tworzą kulturę i mają nieodzowny wpływ na bieg wydarzeń. To ludzie potrafią wyciągnąć pomocną dłoń w ciężkich dla nas momentach, czy stać się największym zagrożeniem jakie spotyka nas na szlaku. W każdym bądź razie, to bardziej ludzie niż przyroda, bardziej tętniące życie niż magia odwiedzanych miejsc, powoduje u mnie ciągły głód poznawania świata, ciągłą chęć odkrywania nowych miejsc i przeżywania nowych doświadczeń.

Poza pasją podróżniczą, kocham góry i wszystko co jest z nimi związane. Tak często, jak tylko czas na to pozwala, staram się wyjeżdżać w górskie rejony, które są świetną odskocznią od codzienności, tam się świetnie odpoczywa. W górach zawsze można spotkać ciekawego człowieka, wymienić się z nim doświadczeniem, ale przede wszystkim można spotkać siebie, zajrzeć do swojego wnętrza nieco głębiej, niż jest nam to dane na co dzień.

Gdzieś wysoko w górach, jak już się przekroczy limit fizycznych, jak również psychicznych możliwości, kiedy człowiek stanie na szczycie, czuje się po prostu szczęśliwy i spełniony. Tam dopiero widać jaki piękny jest świat. Inaczej się również patrzy na problemy, człowiek nabiera do nich dystansu . To niesamowite jak dużo góry potrafią dać od siebie!

Poza tym, jestem wielbicielem jaskiń i równie często staram się z nimi obcować. Kocham sport, a chyba najbardziej biegi długodystansowe. Jednak nade wszystko cenię sobie dobrą zabawę i przeżywanie świata. Uważam, że trzeba się cieszyć życiem tu i teraz, nie odkładać niczego na potem, bo tego potem, po prostu może nam zabraknąć.

MOJE BLOGI:
PODRÓŻ PO INDOCHINACH
PODRÓŻ PO AMERYCE POŁUDNIOWEJ

Tags: ,

0 Comments

You can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment


Designed by WPZOOM