ORGANIZACJA WYPRAW

Rozważając jako nowy uczestnik udział w którejś z naszych wypraw na pewno zastanawiasz się, jak to w “realu” będzie tak naprawdę wyglądało. Co zyskasz, jadąc z nami a nie np. samodzielnie, ze znajomymi lub z biurem podróży. Poniżej znajdziesz na te ważne pytania odpowiedź.

Nasze wyprawy to pod względem teorii – tramping z elementami turystyki kwalifikowanej (trekking, wspinaczka). To, co nas wyróżnia, to nakierowanie “awanturnicze” – wyjazdy w rejony mało poznane, bez infrastruktury dla masowej turystyki, z elementami dostępnymi dla nielicznych (czy to wejście do faweli w Brazylii, czy odwiedzanie dziko żyjących plemion w Amazonii etc).

Większość uczestników naszych wypraw pochodzi z trzech grup:

– Osoby, które podróżują samodzielnie doceniając niezależność i niższe ponoszone koszta.

– Osoby, które jeździły z biurami podróży, które zniechęciły problemy z przypadkowymi towarzyszami podróży, liczne grupy i komercyjność odwiedzanych miejsc.

– Osoby o dużych ambicjach podróżniczych dopiero zaczynające podróże do “krajów egzotycznych”.

Co im oferujemy?

– Wyprawy odbywają się w małych, zgranych grupach (do 6 osób z jednym przewodnikiem, do 10 osób z dwoma – wtedy często grupa jest dzielona).

– Większość pozostałych uczestników to osoby młode, energiczne, nastawione na dużą aktywność podczas wyjazdu.

– Unikamy “turystycznego cyrku” i miejsc tworzonych na potrzeby masowej turystyki. Tylko autentyka – to nasza zasada.

– Przewodnicy lokalni wybierani jako najlepsi specjaliści w dziedzinie a jednocześnie stanowiący ciekawe i niebanalne osobowości.

– Prawdziwe poznanie miejscowej kultury: Jeśli zabawa, to wśród miejscowych, jeśli podróż to nie w autokarze turystycznym a lokalnym, jeśli hotel to wygodny miejscowy hotel rodzinny a nie resort oddzielony od świata i ludności lokalnej.

Jeśli poczytasz oferty biur podróży dotyczących zwiedzania określonego kraju uderzy Cię, że wszystkie wyglądają niemal tak samo. Powód jest taki, że biznes turystyczny (zarówno tej wielkiej turystyki zorganizowanej, jak i rozdrobnionej infrastruktury dla backpackersów) operuje na miejscach o licznej i rozbudowanej bazie turystycznej (tam, gdzie dużo hoteli i restauracji łatwo o korzystne upusty dla masowych turystów) a jednocześnie łatwym dostępem do spopularyzowanych miejsc do zwiedzania (atrakcji turystycznych).

Jakikolwiek organizator, który chce stworzyć coś “nowego” i nietuzinkowego musi spotkać się z obojętnością głównych graczy rynku turystycznego. Prezentujemy zupełnie inną tematykę naszych wypraw. Nastawiamy się na pełne poznanie odwiedzanego regionu, co oznacza również, poza fascynującym doznaniem i doświadczeniem – trudy, przechodzenie ciężkich prób, czasem podjęcie ryzyka. To są rzeczy do zaakceptowania dla żądnych prawdziwej przygody. I w tym się specjalizujemy.

Tags: ,

0 Comments

You can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment


Designed by WPZOOM